قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > محققان با دستکاری قطعات، ساعت هوشمندی با قابلیت های بی نظیر ساخته اند-اخبار IT

محققان با دستکاری قطعات، ساعت هوشمندی با قابلیت های بی نظیر ساخته اند-اخبار IT

[ad_1]

ماه اکتبر اخیر بود که تحلیلگران اطلاعات ضد و نقیضی درباره فروش ساعت های هوشمند دادند؛ در حالی که عده ای معتقد بودند فروش این دستگاه ها در کاهش است، دیگران خبر از افزایش فروش آنها می دادند. اما ماجرا هرچه که باشد، برکسی پوشیده نیست که ساعت های هوشمند با وجود تکنولوژی بی نظیری که از آن بهره می برند، خسته کننده اند.

اما محققان دانشگاه کارنژی ملون به تازگی با استفاده از قطعات یک ساعت هوشمند، توانسته اند نرخ 100 هرتزی شتاب سنج آن را به 4 کیلوهرتز افزایش دهند. این افزایش 3900 درصدی سبب شده تا اپلیکیشن ها بتوانند مجموعه ای گسترده از سیگنال های زیست پژواک را دریافت کنند.

این ساعت که ViBand نام گرفته، می تواند ژست های حرکتی مختلفی، همچون ژست های نمایش داده شده در فیلم سینمایی «گزارش اقلیت» را برای استفاده در رابط کاربری تشخیص دهد. به عنوان مثال یکی از اپلیکیشن ها به کاربر اجازه می دهد با یک بشکن، چراغ های اتاق را روشن کند، با چرخاندن مشت خود، میزان نور را تغییر دهد و در نهایت با یک تلنگر، تنظیمات را تایید نماید.

oppql9homryvocjpssg2 w600 محققان با دستکاری قطعات، ساعت هوشمندی با قابلیت های بی نظیر ساخته اند اخبار IT

اپلیکیشن دیگری نیز این امکان را برای کاربر فراهم می آورد تا با حرکت دادن دست خود، در میان سرویس های ویدیویی روی تلویزیون خود حرکت کند و با یک بشکن، گزینه مورد نظرش را انتخاب نماید. البته باید اعتراف کرد که این گزینه، به شکلی به مراتب کندتر نسبت به استفاده از کنترل معمولی صورت می گیرد.

گفتنی است که این ساعت کارکردهای دیگری نیز دارد و به عنوان مثال می تواند میزان تیرهای باقی مانده در خشاب یک اسلحه را به صورت همزمان نمایش دهد. یا یک آشپز با استفاده از اپلیکیشنی مخصوص آشپزی، می تواند از نواری برای نمایش مدت زمان هم زدن تخم مرغ بهره مند شود.

در نهایت، سازندگان ساعت های هوشمند باید بیشتر از سابق توسعه قابلیت ها و اپلیکیشن هایی را در نظر داشته باشند و احتمالات بی شمار را به مردم نشان دهند؛ چرا که مسلماً امکان مطالعه پیغام ها روی مچ دست تان، به اندازه قابلیت های گفته شده در بالا جذاب نیست.

[ad_2] محققان با دستکاری قطعات، ساعت هوشمندی با قابلیت های بی نظیر ساخته اند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *